O akcji charytatywnej

Już wkrótce odbędzie się uroczysta Gala podsumowująca inwestycje zrealizowane pod nadzorem firmy Investcover w znanym krakowskim biurowcu należącym do Revetas Capital.

revetas-capital-budynek

Pomyślne zakończenie projektu to powód do dumy i świętowania sukcesu dla wszystkich uczestników zaangażowanych w proces. To także okazja, aby wesprzeć inne inicjatywy związane z budownictwem. Taką szczególną inicjatywą jest budowa ośrodka dla nieuleczalnie chorych prowadzona przez Łódzkie Hospicjum dla Dzieci.

zdjecie-budowa

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów z niewydolnością oddechową Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci” buduje pierwszy w regionie stacjonarny ośrodek dla pacjentów, którzy nie mogą samodzielnie oddychać.

Ośrodek powstaje w Łodzi przy ul. Łupkowej 1, a jego realizacja możliwa jest wyłącznie dzięki odpisom 1% podatku oraz darowiznom od osób indywidualnych i firm.

W ośrodku przygotowywane jest 26 miejsc dla pacjentów oddychających przy pomocy respiratorów. W budynku znajdą się również gabinety rehabilitacyjne, magazyn sprzętu medycznego, zaplecze administracyjno-biurowe, centrum wolontariatu z salą konferencyjną oraz pomieszczenia do obsługi hospicjum domowego.

Koszt inwestycji w I etapie prac, obejmujących oddanie oddziału stacjonarnego kształtuje się
na poziomie 9.600.000 zł.

Z góry serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji i gorąco zachęcamy do zapoznania się z dziełami sztuki,
które będzie można wylicytować podczas Gali

już 27 października

Serdecznie zapraszamy


Organizatorzy:Patronat medialny:Kim jesteśmy?

Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci” działa w Łodzi i województwie łódzkim od 21 maja 1999 roku, obejmując opieką nieuleczalnie chore dzieci oraz dorosłych cierpiących na przewlekłą niewydolność oddechową. Stowarzyszenie prowadzi hospicjum domowe oraz stacjonarny ośrodek dla pacjentów z przewlekłą niewydolnością oddechową.
Pomoc pacjentowi realizowana jest przez opiekę lekarską, pielęgniarską, rehabilitacyjną, psychologiczną, socjalną, pedagogiczną i duchową. Z pomocy Hospicjum korzystają również rodziny przeżywające żałobę po śmierci swoich najbliższych.
Pacjenci Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci wyposażani są w wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny m.in. do wsparcia oddechowego, obejmujący m.in. respiratory i koflatory.
Pacjenci nie ponoszą kosztów zakupu i użytkowania sprzętu. Stowarzyszenie specjalizuje się w opiece nad pacjentami korzystającymi z respiratorów, cierpiących na takie schorzenia jak m.in: rdzeniowy zanik mięśni (SMA), stwardnienie zanikowe boczne (SLA), dystrofia mięśniowa typu Ducheanne’a (DMD), stwardnienie rozsiane (SM), przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), zarówno dziećmi jak i osobami dorosłymi.

Stowarzyszenie Łódzkie Hospicjum dla Dzieci

KRS 0000 159689

Numer konta: 64 1240 3060 1111 0000 3452 4833

ul. Nastrojowa 10, 91-496 Łódź